Liverpool strl "kladiva" – le še korak od Lige prvakov

Premier Liga 14. Maj 201716:59 > 17:21
Jan Kruger, Getty Images Sport

Nogometaši Liverpoola so v Londonu s 4:0 premagali West Ham in se tako krog pred koncem nahajajo zelo blizu neposredne uvrstitve v Ligo prvakov, ali pa vsaj v dodatne kvalifikacije elitnega klubskega tekmovanja.

Redsi so ekipi Slavena Bilića prizadejali enega izmed hujših porazov letos, sedaj imajo 73 točk, kar je za eno več od Citya, ki ima tekmo manj od Arsenala, ta pa zaostaja štiri točke (tudi s tekmo manj). Usoda Liverpoola se bo odločala v zadnjem krogu, ko na Anfield prihaja že odpisani Middlesbrough.

Prvi gol na tekmi je dosegel Daniel Sturridge v 35. minuti, ko je ob podaji Coutinha zbežal “ofsajd” zanki in premagal vratarja West Hama, Adriana. Napadalec West Hama Andre Ayew je imel v 44. minuti fantastično priložnost, da izenači, a je z neposredne bližine dvakrat zadel vratnico.

Coutinho je nadaljeval z odlično tekmo in v 57. minuti dosegel gol s fantastičnim udarcem z 20 metrov, še en gol pa dosegel le štiri minute kasneje, ko je žogo sprejel v kazenskem prostoru in pretental branilce West hama.

Končni rezultat je v 76. minuti postavil belgijski napadalec v vrstah Liverpoola, Divock Origi, potem ko mu je lepo podal Georginio Wijnaldum. Zanimivo – Redsi so z zmago na West Hamom na Olimpijskem stadionu zabeležili tri točke že na 52 različnem stadionu, kar je rekord v elitnem angleškem klubskem tekmovanju.