Tottenham se seli – kaj jih čaka na novem domovanju?

Premier Liga 14. Maj 201717:16 > 17:32
Richard Heathcote, Getty Images

Tottenham po 118 letih zapušča White Hart Lane in star naslov menja za stadion, kjer se bodo lahko hvalili z veličastno tribuno, ki nekoliko spominja na dortmundski "rumeni zid", najdaljšim šankom v Evropi in številnimi ostalimi zanimivostmi.

Londonski klub je trenutno v procesu gradnje novega impozantnega stadiona po imenu Northumberland. Na koncu tekoče sezone se bodo “ostroge” preselile z domovanja, kjer se je odvila njihova celotna zgodovina. In čeprav bodo navijači gotovo čutili nostalgijo, jim nov naslov nudi več kot samo en razlog za dobro voljo.

Novo Tottenhamovo domovanje bo postalo največji objekt londonskih nogometnih klubov – sprejel bo 61,559 gledalcev, južna tribuna pa bo stojišče s prostorom za kar 17,500 gledalcev. Prva vrsta omenjene tribune bo le 5 metrov oddaljena od gola.

Na stadionu se ne bodo odvijale le nogometne tekme – po desetletnem načrtu bosta tam odigrana dve tekmi NFL lige, pa številni koncerti in številni drugi dogodki. Travnato površino bodo lahko umaknili izven stadiona, da je dogodki ne bi uničili. Teren bo imel nekoliko večjo površino, kot White Hart Lane – velikost White Hart Lanea je 100 x 67 metrov, medtem ko bo novo igrišče merilo 105 x 68 metrov.

Klub ob tunelu je še ena od luksuznih odlik novega objekta, na vrhu stadiona bo takoimenovana “nebeška restavracija”, od koder bodo gledalci lahko uživali ob pogledu na London, Northumberland pa se lahko pohvali tudi z najdaljšim, samopostrežnim, šankom v Evropi (86,8 metrov). Pivo bo “priteklo” kar iz stadionske mikropivovarne!

Osebje bo lahko v minuti natočilo kar 10.000 “pint”, na leto pa naj bi v takem ritmu postregli kar milijon vrčkov piva. Stadion bo ponujal tudi kruh in pecivo iz majhne stadionske pekarne. Arhitekt je mislil tudi na nekoliko višje obiskovalce nogometnih tekem, saj bo najmanjši prostor za noge 780 milimetrov.

Za navijače gostov je na voljo 3000 mest, se pa prostor lahko poveča ali zmanjša.