Mourinho: Številni bi želeli biti na našem mestu

Premier Liga 15. Maj 201711:31 > 11:35
Matthew Lewis, Getty Images Sport

Menedžer Manchester Uniteda Jose Mourinho je (pre)zadovoljen z dejstvom, da njegovo ekipo čaka finalni obračun Evropske lige, ne pa za uvrstitev med štiri najboljše ekipe Premier lige.

S porazom proti Tottenhamu v 37. krogu Premier lige so rdeči vragi izgubili še zadnjo možnost, da si mesto v Ligi prvakov izborijo prek domačega prvenstva, saj v Premier ligi v nobenem primeru ne morejo končati med najboljšimi štirimi ekipami. Ekipa Joseja Mourinha bi vseeno lahko prišla v najelitnejše evropsko klubsko tekmovanje, če ji uspe slaviti v Evropski ligi, kjer jo v finalu čaka mladostni Ajax.

“Za nas so pomembnejše lovorike, kot da se borimo za prva štiri mesta. Vemo, da ne bomo igrali v Ligi prvakov, če ne zmagamo v finalu Evropske lige. Toda borimo se za lovorike in verjetno bi si drugi klubi, ki se borijo za eno od štirih mest v domačem prvenstvo, želeli biti na našem mestu. Ljudje pravijo, da smo kockali, vendar nismo, saj se nismo sami odločili za Evropsko ligo, v to smo bili primorani,” je dejal portugalski strokovnjak.

Menedžer Uniteda je izpostavil, da so na rezultate in predstave njegovega kluba v veliki meri vplivale številne poškodbe: “Ko so tu Young, Shaw, Rojo, Ibrahimović. potem lahko dobim vsako tekmo. Ko imam na razpolago samo 14,15 igralcev, potem ne morem. Tako enostavno je. Težko je tudi, ko igraš vsak tretji dan. Nismo imeli priložnosti, da se odpočijemo, da treniramo kot treba, tako da niti nismo imeli izbire. Ne morem proti Cityju in Arsenalu igrati s petimi mladinci. Težko je.”

Finale Evropske lige med Unitedom in Ajaxom bo na sporedu 24. maja v Stockholmu.