Magični Alexis še drži Arsenal v bitki za Ligo prvakov

Premier Liga 16. Maj 201722:31 > 22:38
Clive Rose, Getty Images

Arsenal je prišel do zmage na zaostali tekmi 34. kroga Premier lige protiv Sunderlendu z 2:0, s čimer je ostal v boju za uvrstitev v Ligo prvakov. Ponovno je blestel Alexis Sanchez, ki je dosegel dva zadetka.

Domačini so se sicer v prvem polčasu dolgo časa mučili. Topničarji so sicer dosegli zadetek, ki pa so ga sodniki upravičeno razveljavili. Golov gledalci v prvem polčasu niso videli, toda Sunderland je imel lepo priložnost na začetku drugega polčasa, ki pa jo je zapravil.

Šele v 72. minuti tekme je Arsenal povedel z golom Alexisa Sancheza, podajalec je bil nihče drug kot Mesut Özil. Isti nogometaš je nato mrežo zatresel tudi v 81. minuti tekme in zagotovil pomembne tri točke ekipi Arsena Wengerja.

Zdaj je Arsenal peti s samo točko zaostanka za četrtouvrščenim Liverpoolom. V zadnjem krogu Arsenal doma gosti Everton, Liverpool pa čaka tekma z Middlesbroughom.

Manchester City, ki ni imel težav z West Bromwich Albionom (3:1), pa ostaja na tretjem mestu razpredelnice s tremi točkami več od Arsenal in dvema več od Redsov.