Kane s štirimi goli v Leicestru na vrh liste strelcev

Premier Liga 18. Maj 201722:30 > 22:38
Michael Regan, Getty Images Sport

V zaostali tekmi 34. kroga Premier lige je Tottenham z lahkoto premagal Leicester City. Fenomenalno tekmo sta odigrala Harry Kane in Son Heung Min.

Gostje so povedli v 25. minuti, ko je sijajno akcijo izpeljal Son Heung Min, mrežo pa je zatresel Harry Kane. Enajst minut kasneje se je Korejec še sam vpisal med strelce in postavil izid prvega polčasa. Podal mu je Delle Ali.

Ko je v 59. minuti Ben Chilwell zadel za 1:2, je za nekaj trenutkov kazalo na napeto nadaljevanje tekme, a se je zanimivejši del šele začel. Najprej je v 63. minuti, po asistenci Sona, spet zadel Kane, fanta sta vlogi zamenjala v 71. minuti (4:1), s tretjim golom na tekmi v 89. in še četrtim v 92. minuti srečanja pa je Kane “Spursom” zagotovil visoko zmago ter se prebil na prvo mesto liste strelcev angleškega prvenstva.

S 26 goli ima dva več od Romeluja Lukakuja (Everton) in tri več od Alexisa Sancheza, je pa Kane sploh prvič v karieri na tekmi Premier lige dosegel 4 gole. Tottenham ostaja na drugem mestu (83 točk), Leicester pa se je na 11. mestu že rešil izpada v Championship.