Conte: Nikogar ne bom na silo zadrževal v klubu

Premier Liga 19. Maj 201717:08 > 17:12
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Antonio Conte se je znova dotaknil govoric o prihajajočem prestopnem roku. V javnosti se pojavlja kar nekaj zgodbic o morebitnih prodajah igralcev modrih, Conte pa je danes poudaril, da je najbolj važno, da bodo v klubu ostali tisti, ki si zares želijo igrati za Chelsea.

Modri so si naslov v angleški Premier ligi zagotovili krog pred koncem, a v pisarnah Chelseaja je kljub veselju zelo napeto. Že dalj časa se največji zvezdniki londonskega kluba pojavljajo na seznamu želja marsikaterih pregrešno bogatih klubov. Govorice o prestopu katerega izmed nosilcev igre so vse glasnejše, glavne tarče drugih klubov pa so Eden Hazard, Thibaut Courtois, Diego Costa in Cesc Fabregas.

Izvrstni Costa je že dolgo želja kitajskega Tianjin Quanjiana, Fabregasa pa si želijo novi lastniki AC Milana. Hazard je v načrtih Real Madrida, galaktiki pa so svoje lovke vrgli tudi na vratarja Courtoisa. Predvsem izguba Hazarda bi bila hud udarec za Chelsea, zato ne čudi, da Londončani za sijajnega Belgijca že pripravljajo novo pogodbo, po kateri bo na teden zaslužil kar 300.000 funtov.

Conte si za naslednjo seveda želi močne ekipe z dolgo klopjo, ki bo zaradi Lige prvakov prišla še kako prav. Kljub temu, pa ne bo nikogar zadrževal na silo.

Najbolj pomembno je, da za Chelsea igrajo tisti, ki si to res želijo. Nikogar ne želim zadrževati, če si ne želi biti tukaj. Zavedam se tudi, da bomo za naslednjo sezono morali okrepiti ekipo. Igrali bomo v Ligi prvakov, branili bomo naslov v Premier ligi, to bo zelo zahtevna sezona. A če bomo pravi, če bomo delali na pravi način, sem prepričan, da se bomo lahko soočili z vsakršnim izzivom. Zaenkrat je najbolj važno, da ostanemo zbrani in dobro odigramo preostale tekme,” je povedal Conte.

Chelsea ima pred zadnjo tekmo na lestvici Premier lige 90 točk, sedem več od drugouvrščenega Tottenhama. V zadnjem krogu bodo modri gostili Sunderland, tekmo, ki je na sporedu v nedeljo ob 16.00, pa boste lahko v živo spremljali tudi na kanalu Sportklub 2.