Arsenal prvič po letu 1997 brez Lige prvakov!

Premier Liga 21. Maj 201718:02 > 18:04
Jan Kruger/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so v zadnjem krogu Premier lige premagali ekipo Middlesbrougha s 3:0 in na ta način potrdili četrto mesto, ki potrjuje kvalifikacije za elitno nogometno klubsko tekmovanja.

V zadnjem krogu Premier lige je bilo edino odprto vprašanje, katera ekipa se bo uvrstila v Ligo prvakov, saj je imel Liverpool na četrtem mestu 73 točk, Arsenal pa na petem 72 točk. Potem, ko so Topničarji zgodaj prišli do vodstva z 2:0, je Liverpool vendarle zadel prek Georginia Wijnalduma v sodnikovem dodatku prvega polčasa in na ta način zlomili odpor žilavega tekmeca iz Middlesbrougha, ki je že nekaj časa odpisan in bo v prihodnji sezoni igral v ligi Championship.

Ekipa Jürgena Kloppa takšne priložnosti na koncu vendarle ni izpustila iz svojih rok in se bo verjetno prvič po letu 2015 in šele drugič v zadnjih osmih letih vrnila v Ligo prvakov

V drugem polčasu je Liverpool hitro potrdil zmago; Phillipe Coutinho v 51. minuti tekme je zabil za 1:0, Adam Lallana pa je v 56. minuti tekme povišal na 3:0.

Middlesbrough je sezono končal pri 28 točkah na 19. mestu in se v prihodnji sezoni seli v Ligo Championship.

Arsenal v Ligi prvakov nazadnje ni igral v sezoni 1997/98, manjkal bo tudi v prihodnji sezoni, čeprav je v zadnjem krogu premagal Everton s 3:1. Hector Bellerin je zabil v 8. minuti tekme, potem pa je bil Laurent Koscielny že v 14. minuti izključen z direktnim rdečim kartonom zaradi ostrega starta. Vseno je Arsenal z igralcem manj prek Alexisa Sancheza povedel s 2:0.

Everton je znižal z enajstmetrovke prek Romeluja Lukakuja v 58. minuti tekme, končni izid 3:1 pa je na v izdihljajih srečanja postavil Aaron Ramsey.

Chelsea je šampionsko lovoriko potrdil v stilu, saj je razbil Sunderland s 5:1. Strelci so bili Willian, Pedro, Hazard in dvakrat Batshuayi.

Chelsea je sezono končal pri rekordnih 30 zmagah in zbral 93 točk, na koncu sedem več od drugouvrščenega Tottenhama, ki je v gosteh s kar 7:1 premagal Hull City.

Turbulentno sezono je z zmago zaokrožil tudi Manchester United, ki je bil z 2:0 boljši od Crystal Palaca, medtem ko je Manchester City s 5:1 v gosteh premagal Watford.