Laporte: Pep je najboljši trener na svetu

Shaun Botterill/Allsport/Getty Images

Nekdanji predsednik Barcelone Joan Laporta je prepričan, da bo Manchester City, ki ga vodi Pep Guardiola, v naslednji sezoni uspešen. Vodilne može sinjemodrih nagovarja, da morajo biti v želji po lovorikah strpni.

Joan Laporta je bil tisti, ki je leta 2008 tvegal in za trenerja Barcelone postavil Pepa Guardiolo. Ta poteza je bila zadetek v polno, Guardiola je namreč na klopi katalonskega ponosa osvojil kar 14 lovorik. Tudi v Bayernu je Katalonec nadaljeval z osvajanjem lovorik, kar pa mu v prvi sezoni na klopi Manchester Cityja ni uspelo.

V kolikor bodo pri Cityju nadaljevali z delom, ki si ga želi Pep, bodo uspešni. On je optimist, zmagovalec in pogumen mož, ki se nikoli ne skriva pred odgovornostjo. Pep je v Cityju srečen in povsem prepričan v to, da lahko zgradi nekaj velike. V planu so velike okrepitve, ekipa bo zagotovo zelo močna in navijači bodo zadovoljni” je povedal Laporta.

Laporta je v pogovoru dejal, da je bil Guardiola uspešen v vsakem klubu: “Pepovi rezultati govorijo sami zase. Sicer ima vsako mesto svoje značilnosti, zato mu je bilo v Barceloni, ki jo pozna od malih nog lažje. A uspešen je bil tudi v Bayernu in prepričan sem, da bo tako tudi v Cityju. Je moder, čustven in ima moč, da povzdigne ljudi.

Nekdanji predsednik Barce je nato zaključil: “Zagotovo mu ni enostavno. Premier liga je velik iziv, že v Manchestru sta prisotna dva velika kluba. A on je najboljši trener na svetu, ki bi lahko odšel kamorkoli. Izbral si je City, vodilni možje so mu izkazali zaupanje, da sam zgradi projekt, ki si ga zamišlja. Zagotovo bo v Angliji pustil svoj pečat. Pripeljal bo igralce, za katere misli, da najbolj ustrezajo njegovemu sistemu in identiteti ekipe.