Salah uradno v Liverpoolu

Premier Liga 23. Jun 201711:02 > 11:04
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Angleški Liverpool je po več tednih namigovanj uradno potrdil, da se je okrepil z Mohamedom Salahom, ki naj bi iz Rome prišel v zameno za 35 milijonov funtov.

Rimljani so zavrnili nekaj ponudb Liverpoola, ki je na koncu le uspel uresničiti željo Jürgena Kloppa. Mohamed Salah na Anfield prihaja po 15 zadetkih in 11 podajah za Romo v minuli sezoni Serie A. “Za ta klub bom dal 100 odstotkov. Res si želim nekaj doseči s tem klubom. Imamo sijajno ekipo in zelo dobre nogometaše. Gledal sem tekme minule sezone in vsi so dali od sebe 100 odstotkov, da bi nekaj osvojili. Vsi lahko vidijo, da trener daje vse od sebe. Nadejam se, da lahko skupaj osvojimo nekaj, za navijače in za nas same,” je dejal Salah, potem ko je uspešno opravil zdravniške preglede.

Klopp je bil v lanski sezoni v velikih težavah, ko se je poškodoval Sadio Mane, saj ni uspel najti primerne zamenjave. Nemec se nadeja, da je s prihodom Salaha dobil novo rešitev. “Njegov ritem je neverjeten, v napadu nam bo dal več nevarnosti, a že sedaj smo močni. Všeč mi je, ker nas bo naredil še bolj konkretne. Pozna Premier ligo, pozna Ligo prvakov in je eden od najpomembnejših igralcev svoje države. Njegov učinek v Italiji je bil neverjeten in ima kvalitete, ki bodo našo ekipo naredile boljše,” je navdušen Klopp.

Salah je pred Romo nosil dres Chelseaja, kamor se je pred tremi leti preselil iz Basla, vendar si na Stamford Bridgeu ni izboril mesta v ekipi, zato se je sprva preselil v Fiorentino, nato pa v večno mesto. Rimljani so zanj odšteli 13 milijonov funtov, kar pomeni, da so z njim lepo obogatili klubski proračun.