URADNO: Arnautović za rekordno vsoto okrepil West Ham

Premier Liga 22. Jul 201719:13 > 19:32
Ian Walton, Getty Images Sport

Avstrijski reprezentant Marko Arnautović je tudi uradno postal nogometaš West Hama. Londončani so zanj plačali rekordno odškodnino.

Marko Arnautović tako zapušča Stoke City, ki bo za avstrijskega napadalca srbskih korenin prejel kar 20 milijonov funtov, prestop pa lahko v vrednosti petih milijonov še dodatno obogatijo razni bonusi.

West Ham si je 28-letnika ogledoval in želel že dalj časa ter zanj poslali dve uradni ponudbi, ki ju je Stoke zavrnil. Tretja je bila kot kaže dovolj bogata in Arnautović je postal tretja poletna okrepitev za West Ham United.

Zelo sem čustven ob potrditvi prestopa v West Ham. Vsi se zavedajo, da je to velik klub s sijajno zgodovino, zdaj pa sem del nje postal tudi sam. Komaj čakam, da se vse skupaj začne. Navijači West Hama so nori na svoj klub in to je nekaj kar imam najraje,” je o selitvi slikovito povedal Arnautović, ki je podpisal petletno pogodbo.