Conte si želi še štiri okrepitve

Premier Liga 25. Jul 201715:13 > 15:23
Michael Regan, Getty Images

Strateg Chelseaja Antonio Conte bo lahko do konca poletja za okrepitve porabil še 150 milijonov funtov. Italijan je seznam želja, na katerem so štirje nogometaši, že predal vodilnim v klubu.

Italijanski strokovnjak je ocenil, da bi bilo za Chelsea najbolje, če se še pred sezono okrepi z novima branilcema. Antonio Conte je tudi že izbral nogometaša, ki bi se po njegovem mnenju najbolje vključila v njegov sistem. To sta Virgil van Dijk iz Southamptona in Alex Sandro iz Juventusa.

Prestop Nizozemca je sicer kot kaže že zelo blizu, saj Van Dijk z ekipo ni odpotoval na priprave v Francijo, pač pa sam trenira v Londonu. Nekateri angleški mediji zato že poročajo, da so pogajanja v zaključni fazi. Van Dijk je sicer 26-letni osrednji branilec, ki je pred Southamptonom igral še za Groningen in Celtic.

26 let je tudi levemu bočnemu branilcu Sandru, ki je pred Juventusom igral še za Porto, Deportivo Maldonado, Atletico Paranaense in Santos. Tudi zanj naj bi se kluba že pogajala o višini odškodnine, kaj več pa zaenkrat še ni znano.

Ob Van Dijku in Sandru pa si Conte želi dodatne širine tudi v zvezni vrsti in napadu. Tako sta ob omenjenima igralcema na Contejevem seznamu želja še Fernando Llorente in Antonio Candreva.

Chelsea bo v prihajajoči sezoni potreboval daljšo klop, saj Londončane ob branjenju naslova v Premier ligi čaka še igranje v ligi prvakov, zato govorice o okrepitvah ne čudijo.