Klopp: Barca mora paziti, tudi Messi ima klavzulo

Martin Rose/Getty Images

Strateg Liverpoola Jürgen Klopp je mnenja, da mora biti prestop Neymarja v PSG opozorilo za vse klube po svetu. Nemec je prepričan, da je v prihodnje mogoče vse.

Vse skupaj je zelo enostavno. Do tega prestopnega roka je delovalo kaj takega nemogoče, zdaj pa poglejte seznam odkupnih klavzul. Leo Messi je lahko vaš za 300 milijonov evrov. Še pred mesecem dni je bilo nepredstavljivo, da bi kdo plačal 300 milijonov, a videli smo kaj se je zgodilo v tem času,” je povedal Jürgen Klopp.

Neymarjev prestop v PSG je dvignil ogromno prahu. Tako La Liga kot Barcelona zahtevata, da Uefa natančno pregleda poslovanje francoskega kluba. Španci so namreč prepričani, da je PSG kršil finančni fairplay.

Najenostavnejša rešitev bi bilo pravilo, s katerim bi se postavila zgornja meja. Moramo vedeti do kod si želimo iti. To lahko določijo največji klubi. Meja je lahko 150 milijonov evrov, ali pa 550 milijonov. Če bi imeli postavljeno mejo, se nihče ne bi pritoževal,” je še dodal Klopp.

S prestopom Brazilca je PSG postal resen kandidat za osvojitev lige prvakov, a Klopp poudarja, da za zmage niso potrebni le zvezdniki.

Nogomet obožujem, ker lahko v njemu ustvarjam. Drug drugega lahko naredimo boljše, lahko razvijamo moštvo. Vrhunski igralec na eni in na drugi strani igrišča, poskrbita, da je boljši tudi tisti na sredini,” je zaključil nemški strateg na klopi Liverpoola.

Redsi letošnjo pot v Premier ligi začenjajo v soboto, ko jih ob 13:30 čaka gostovanje pri Watfordu. Tudi to sezono angleškega nogometa boste lahko spremljali na kanalih televizije Sportklub.