Na SK 3: Arsenal in Leicester odpirata novo sezono PL

Premier Liga 11. Avg 201711:33 > 11:39
Getty Images/Laurence Griffiths

Nocoj se začenja nova sezona Premier lige, ki jo boste tudi letos lahko spremljali na programih Sportkluba. Prvič v 129-letni zgodovini bodo Angleži s tekmovanjem začeli v petek. Za uvod Arsenal lovi točke pri svoji redni stranki.

Arsenal je sezono začel z zmago proti Chelseaju v tekmi za Community Shield, s čimer si je Arsene Wenger kupil nekaj kredita pri navijačih. Francoz je tudi letos ostal brez “velike ribe”, ekipo pa okrepil tudi z Alexandrom Lacazetteom in Seadom Kolašincem.

Zelo dobro smo se pripravili na sezono in pripravljeni smo na borbo. Sedaj je čas, da kvalitetne priprave pretvorimo v točke,” je bil optimističen Wenger, ki na uvodu ne bo mogel računati na Alexisa Sancheza in najverjetneje tudi Mesuta Ozila.

Lisice bo v sezono popeljal Craig Shakespeare, ki je po odhodu Claudia Ranierija prevzel mesto glavnega trenerja. “Arsenal je klub, ki je osvojil FA pokal in Community Shield, kar dovolj pove za kako kvalitetno ekipo gre. Menim, da je njihova največja moč v tem, da imajo globino v ekipi, Wenger pa ima na vsakem položaju nekaj dobrih nogometašev,” je dejal Shakespeare, ki se za dejstvo, da Leicester v eri Premier lige sploh še ni premagal Arsenala, ne zmeni: “Vse je enkrat prvič in tako velja tudi za našo zmago proti Arsenalu, upam, da bo ravno v petek prvič.”