Vir: Mike Hewitt, Getty Images
Nogomet 11.08.2017 | 22:56

Ognjemet na Emiratih: Giroud junak Arsenala

Če se po jutru dan pozna, je pred nami spektakularna sezona Premier lige. Gledalci na Emiratih so na uvodni tekmi med Arsenalom in Leicestrom videli kar sedem zadetkov in zmago topničarjev s 4:3.

Olivije Žiru

Vir: Getty Images/Julian Finney

Nismo dolgo čakali na prvi zadetek v novi sezoni Premier lige. Že v drugi minuti je po podaji Mohameda Elnenyja z glavo z 11 metrov za vodstvo Arsenala zadel Alexandre Lacazette. Le tri minute kasneje je domače navijače hitro ohladil Šindži Okazaki, v 29. minuti pa je Jamie Vardy poskrbel za prvi preobrat večera. Ekipi sta na odmor vseeno odšli poravnani, potem ko je po nesebični podaji Seada Kolašinca zadel Danny Welbeck.

Drugi polčas so bolje odprli gostje. Vardy je v 56. minuti po predložku iz kota Rijada Mahreza zadel še drugič in osupnil Emirate. Domači se niso predali in prek Aarona Ramseyja začeli epski preobrat, ki ga je v 85. minuti dokončal Olivier Giroud. Francoz je za zmago Arsenala s 4:3 zadel z glavo po podaji Granita Xhake.