Premier liga: Aktualni prvaki izgubili že na prvi tekmi

Premier Liga 12. Avg 201717:33 > 17:40
Getty images/Dan Mullan

Prvi krog angleške Premier lige je že postregel z nekaj presenečenji. Aktaulni prvak Chelsea je sezono nepričakovano začel s porazom, Wayne Rooney se je na Goodison Park vrnil z zadetkom, Huddersfield pa zabeležil zgodovinsko prvo zmago.

Chelsea je v prvem krogu prvenstva že doživel hladno prho. Z rezultatom 2:3 jih je doma premagal Burnley. Aktualni prvaki so prvo tekmo sezone začeli z rdečim kartonom, ki ga je sodnik srečanja, v 14. minuti pokazal branilcu Garyju Cahillu.

Kazen je sledila deset minut pozneje, ko je vratarja Courtoisa premagal Sam Vokes.

Do konca prvega polčasa je Burnley po zadetku Stephena Warda in drugem zadetku Sama Vokesa,Burnley prišel do visoke prednosti z 0-3.

V drugem delu igre se je igra obrnila bolj v korist Chelseja, ki je v 69. preko Morate prišel do zmanjšanja zaostanka na 1-3. V 80. minuti je klub iz Londona ostal brez še enega igralca, saj je igrišče, zaradi grobega štarta in drugega rumenega kartona zapustil Fabregas. V 88. minuti je David Luiz dosegel zadetek za 2-3, kar ni bilo dovolj za povratek.

Huddersfield Town je v svojem prvem nastopu v Premier ligi, že prišel do zgodovinske prve zmage. S 3-0 so prepričjivo premagali Crystal Palace. Za domače je dvakrat zadel Steve Mounie, k zmagi pa je z avtogolom pripomogel tudi Joel Ward.

Wayne Rooney je na svoji premierni tekmi, ob povratku v Everton na Goodison Parku, že dosegel zadetek za zmago svoje ekipe nad Stoke Cityjem. To je bil že njegov 199. zadetek v Premier ligi.

Getty images/Jan Kruger

Še vedno nas čaka nekaj zanimivih srečanj prvega kroga Premier lige, ki si jih boste lahko v živo ogledali na Sportklubu.