Klopp: Coutinho ne menja kluba

Premier Liga 12. Avg 201717:55 > 17:57
Getty Images/Marcio Rodrigo Machado

Strateg Liverpoola Jurgen Klopp je po remiju z Watfordom (3:3) govoril o prihodnosti Philippa Coutinha, ki na tekmi ni bil vključen v postavo ekipe.

Coutinho je vodilnim v Liverpoolu podal zahtevo po menjavi kluba, a je vodstvo njegovo idejo zavrnilo in potrdilo, da Coutinha v tem prestopnem roku ne bodo prodali, saj je Brazilec pomemben člen njihove ekipe. Liverpool je do sedaj za igralca zavrnil že dve ponudbi s strani Barcelone.

“Jaz sem trener nogometne ekipe in tudi jaz imam šefe, ki sprejemajo različne odločitve. Na primer oni se odločajo o prodajah in nakupih igralcev in jaz se moram z njihovimi odločitvami strinjati. Če so se odločili, da Coutinho ostaja, se jaz s tem strinjam. Jaz sem odgovoren za vse igralce, ki so mi na razpolago. To je moje običajno delo,” je povedal Klopp in dodal: “Mislim, da njegova zahteva ne spreminja situacije. Vsem je jasna odločitev lastnikov kluba. Vse so dali jasno vedeti. Za podrobnosti morate vprašati ljudi, ki o tem odločajo,” je zaključil Nemec.

Klopp je naznanil tudi, da Coutinho ne bo del ekipe na tekmi končnice za uvrstitev v Ligo prvakov proti Hoffenheimu.