Nigel Roddis/Getty Images
Nogomet 13.08.2017 | 16:57

Tottenham do treh točk z igralcem več

Tottenham Hotspur

Nogometaši Tottenhama so novo sezono Premiershipa odprli z zmago, potem ko so na St. James Parku z 2:0 premagali Newcastle.

Eriksen, Totenhem

sport klub

Ekipa Mauricia Pocchetina je nadzor nad tekmo prevzela na samem začetku tekme. Spursi so imeli poleg večje posesti žoge tudi več strelov na gol, a na polčas niso odšli z rezultatsko prednostjo.

V 48. minuti je rdeči karton dobil Jonjo Shelvey. Član "srak" je namerno pohodil Delle Alija in moral v slačilnico. Gosti so z igralcem več še močneje pritisnili proti golu in v 61. minuti zadeli prek Alija, ki je odlično reagiral na podajo Christiana Eriksna.

Tri točke za Tottenham je z golom v 70. minuti potrdil Ben Davies, ki mu je podal (spet) Eriksen. Najboljši strelec lanske sezone Harry Kane je v končnici tekme zadel vratnico.

Prvi krog Premier Lige se bo zaključil s tekmo med Manchester Unitedom in West Hamom, ki ga lahko pravkar spremljate na programu Sportklub 1.