Tottenham do treh točk z igralcem več

Premier Liga 13. Avg 201716:19 > 16:25

Nogometaši Tottenhama so novo sezono Premiershipa odprli z zmago, potem ko so na St. James Parku z 2:0 premagali Newcastle.

Ekipa Mauricia Pocchetina je nadzor nad tekmo prevzela na samem začetku tekme. Spursi so imeli poleg večje posesti žoge tudi več strelov na gol, a na polčas niso odšli z rezultatsko prednostjo.

V 48. minuti je rdeči karton dobil Jonjo Shelvey. Član “srak” je namerno pohodil Delle Alija in moral v slačilnico. Gosti so z igralcem več še močneje pritisnili proti golu in v 61. minuti zadeli prek Alija, ki je odlično reagiral na podajo Christiana Eriksna.

Tri točke za Tottenham je z golom v 70. minuti potrdil Ben Davies, ki mu je podal (spet) Eriksen. Najboljši strelec lanske sezone Harry Kane je v končnici tekme zadel vratnico.

Prvi krog Premier Lige se bo zaključil s tekmo med Manchester Unitedom in West Hamom, ki ga lahko pravkar spremljate na programu Sportklub 1.