Vir: Dan Mullan, Getty Images Sport
Nogomet 13.08.2017 | 19:12

Nezaustavljivi Lukaku, United deluje zastrašujoče

Nogometaši Manchester Uniteda so novo sezono Premier Lige začeli z zmago 4:0 nad West Hamom.

Manchester united

Vir: Dan Istitene/Getty Images

Ekipa Joseja Mourinha je pred svojimi navijači na Old Traffordu že takoj napovedala boj za naslov prvaka. Vse tri vrste "vragov" so delovale odlično, gostje iz Londona so bili brez možnosti za zmago. Izkazal se je Romelu Lukaku z dvema zadetkoma.

Belgijec je na prvih dveh uradnih tekmah za novo ekipo dosegel tri gole, s čimer dokazuje, da je Mourinho z okrepitvami zadel v polno. Izkazal se je namreč tudi Nemanja Matić. Igralec tekme je vseeno Marcus Rashford, ki je bil aktiven na levi strani in predstavljal ogromno težav obrambi gostov. Praktično vsak njegov stik z žogo je ustvaril priložnost za gol, sam pa se vendarle ni uspel vpisati v listo strelcev.

Domači so povedli v 33. minuti, ko je Rashford žogo povlekel iz sredine, pretental obrambo in našel Lukakuja, Belgijec je ustrelil iz prve in s pomočjo vratnice dosegel prvi letošnji premierligaški gol.

V nadaljevanju se je United razigral, tako da je kar malce čudno, da niso še bolj napolnili mreže obiskovalcev iz prestolnice. Lukaku je v 53. minuti podvojil prednost, potem koje bil najvišji v skoku. V sredino je podal Henrik Mkhitaryan.

Lukaku, Pogba, Rashford, Mkhitaryan in Blind so si v nadaljevanju vsi ustvarili lepe priložnosti, na koncu pa sta zmago potrdila rezervist Anthony Martial in Paul Pogba, ki sta mrežo našla v 80. oziroma 90. minuti.