Kitajski poslovnež postal novi lastnik Southamptona!

Premier Liga 14. Avg 201717:32 > 17:35
Getty images Charlie Crowhurst

Kitajski poslovnež Jisheng Gao je postal novi večinski lastnik Southamptona! Za 200 milijonov funtov je Gao kupil 80 odstotkov delnic od prejšnje lastnice Katharine Liebherr.

Katharina Liebherr je že kar nekaj časa iskala morebitnega kupca angleškega prvoligaša. Klub je leta 2009 kupil njen oče, ki pa je samo leto dni pozneje umrl. Southampton je v tem času postal stabilen član angleške Premier League.

Kitajski poslovnež Jisheng Gao je za 80 odstotkov delnic odštel 200 milijonov funtov in tako postal novi večinski lastnik.

“Ponosen sem, ker postajem partner Katharine Liebherr v tem čudovito vodenem klubu, katerega je še njen oče postavil na zdrave noge. Klub napreduje in raste. Skupaj bomo vložili strast in motivacijo, da nadaljujemo s fantastičnim delom in napredkom kluba ter, da odpremo novo zanimivo poglavje tega kluba” je dejal Gao.

Gao Jisheng nadaljuje trend prihoda kitajskega kapitala na evropsko nogometno tržišče. V Angliji je šest klubov v večinski lasti Kitajcev – West Bromwich Albion, Birmingham, Aston Villa, Wolverhampton, Reading in Northampton. Skupno pa je v Evropi kar 28 klubov, katerih so večinski lastniki Kitajci.

Razlog zakaj je Katharina Liebherr izvira iz finančnega vložka. Sama namreč več ni morala vlagati denarja, da bi Southampton nekako uspel držati položaj med najboljšimi desetimi klubi v Angliji. Sezono je klub odprl z remijem brez zadetkov proti Swanseju.