Diego Costa: Tretirajo me kot kriminalca!

Getty Images/Mike Hewitt

Diego Costa je še vedno član Chelsea, vendar je na črni listi trenerja Antonia Conteja. Italijan nanj namreč ne računa več, vendar Španec še naprej ne sme zapustiti kluba.

Čeprav je bil Diego Costa v lanski sezoni eden izmed najbolj zasluženih za osvojeni naslov je od začetka priprav na novo sezono jasno, da je njegova era pri Chelseaju zaključena. Še januarja je bil blizu podaljšanja pogodbe, a se je zalomilo, sedaj pa kot sam pravi ga tretirajo kot kriminalca.

“Čakam, da me pustijo. Nisem si želel odditi, bil sem srečen, vendar ko vas trener ne želi več, potem ni druge kot, da oddidete.

Januarja se je zgodila ta stvar s trenerjem. Bil sem korak pred podpisom pogodbe, ampak vse se je kar naenkrat ustavilo. Predpostavljam,da trener stoji za vsem tem.

Spoštujem ga, kot sijajnega trenerja, ki je storil veliko za Chelsea. Ni si blizu z igralci, vedno je oddaljen in nima prave karizme.

Želel sem trenirati z rezervno ekipo, vendar mi ne dovoli dostopati do slačilnice in imeti kontakta s soigralci iz prve ekipe. Jaz nisem kriminalec! Ni pravično, da me takotretirajo, po vsem tem kar sem storil za klub.”

Costi je sedaj edina želja, da zapusti klub in se pridruži Atletico Madridu.

“Hočem, da se ta mesec doseže dogovor z Atleticom. Zavrnil sem kar nekaj ponudb. Hoteli so me prodati na Kitajsko, ampak sam si želim odditi v klub katerega si sam želim in ne v tistega, ki ponuja največ.

Pripravljen sem s vrniti v Brazilijo za leto dni, čeprav ne bi igral ne glede na to, da bi me Chelsea kaznoval.”