Sigurdsson za 50 milijonov evrov v Everton

Michael Steele/Getty Images

Evertonu je po dolgih pogajanjih s Swanseajem le uspelo. Modri iz Liverpoola so tako za rekordno odškodnino v svoje vrste pripeljali Islandca Gylfija Sigurdssona.

Gylfija Sigurdssona čaka le še zdravniški pregled, nato pa se bo v Liverpoolu tudi uradno pridružil svojim novim soigralcem. Everton je za Islandca odštel rekordno odškodnino. Do zdaj je bil rekorden nakup Romeluja Lukakuja, za katerega je Everton leta 2014 plačal 35 milijonov evrov.

27-letni Islandec je bil že kar nekaj časa velika želja trenerja Ronalda Koemana. Kluba sta se dolgo pogajala o višini odškodnine, kar je bil tudi glavni razlog, da je Sigurdsson izpustil pripravljalno turnejo Swanseaja v ZDA, manjkal pa je tudi na prvi tekmi svojega kluba v Premier ligi.

Sigurdsson je bil v minuli sezoni eden najboljših posameznikov pri valižanskem klubu. Dosegel je devet golov in prispeval kar 13 podaj.

Koeman tako nadaljuje z zapravljanjem denarja, Everton pa bo s Sigurdssonom presegel mejo 150 milijonov evrov za odškodnine. Toliko denarja v enem prestopnem roku klub iz Liverpoola še ni porabil nikoli. Pred Sigurdssonom so Everton okrepili že Wayne Rooney, Jordan Pickford, Michael Keane, Daby Klaassen in Sandro Ramirez.