Afriški bogataš bi kupil Arsenal in odslovil Wengerja

Premier Liga 17. Avg 201714:51 > 15:00
Lintao Zhang/Getty Images

Najbogatejši Afričan in veliki navijač Arsenala, nigerijski milijarder Aliko Dangote, bo kot kaže del svojega premoženja vložil v moštvo iz Londona.

Nigerijski poslovnež Aliko Dangote trenutno v svoji domovini zaključuje z izgradnjo naftne rafinerije, da mu kasneje ne bi postalo dolgčas, pa že pripravlja nov projekt. Po poročanju afriških medijev bi rad postal večinski lastnik Arsenala.

V kolikor pripravim pravo ponudbo, zagotovo ne bo težav. Ko končam z gradnjo rafinerije sem prepričan, da bom zmožen ponuditi toliko, da me ne bodo mogli zavrniti. Ob prevzemu Arsenala pa bo moja prva poteza to, da odpustim Arsena Wengerja. Za klub je naredil ogromno, a prišel je čas za spremembo,” je Dangote povedal za Daily Mirror.

Trenutni večinski lastnik kluba je sicer Stan Kroenke, ki ima v lasti 67 odstotkov delnic topničarjev. Ameriški podjetnik je že večkrat poudaril, da ima z Arsenalom dolgoročne načrte. Drugi največji lastnik je Uzbekistanec Alisher Usmanov, ki ima v lasti 30 odstotkov delnic in je v preteklosti že poskušal odkupiti Kroenkejev delež. Američan je zaenkrat zavrnil vse njegove ponudbe.