Conte: Morata je bil poceni

Premier Liga 20. Avg 201711:59 > 12:14
Michael Regan/Getty Images

Pred derbijem drugega kroga angleške Premier lige med Tottenhamom in Chelseajem je strateg modrih Antonio Conte zelo hvalil najdražjo okrepitev v zgodovini kluba Alvara Morato.

Alvaro Morata je na Stamford Bridge prišel za 62 milijonov evrov. Angleška nogometna javnost je prestop iz madridskega Reala kritizirala, saj je večina bila mnenja, da igralec, ki je v preteklosti v igro prihajal s klopi, ni vreden takšnega denarja. Antonio Conte se s tem ne strinja.

Koliko smo plačai za Morato? Mislim, da je 62 milijonov evrov dobra cena. Sploh ob stanju na tržišču. Moj izbor ni odvisen od denarja. Če se spomnite, je bil v Realu veliko na klopi, k nam pa je prišel, da bo redno igral. V njegovi situaciji bi pričakoval slabšo fizično pripravljenost, a lahko vam zagotovim, da je Morata pripravljen, da začenja tekme,” je bil poln hvale na račun španskega napadalca Conte.

Morata je sicer na svoji prvi tekmi v Premier ligi dosegel zadetek. Tekmo proti Burnleyju je sicer začel na klopi, Chelsea pa je srečanje izgubil z 2:3.

Španec je pred Chelseajem igral za Real in Juventus, danes pa je pred njim prvi londonski derbi, ko bo branilcem naslova skušal pomagati, da se vrnejo na zmagovito pot. Obračun med Tottenhamom in Chelseajem se začne ob 17:00. Spremljate ga lahko v živo na Sportklub 1.