Dve izključitvi, drama, Cityu in Evertonu po točka!

Premier Liga 21. Avg 201722:51 > 22:56
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so z Evertonom v zadnjem srečanju 2. kroga angleškega Premiershipa odigrali neodločeno 1:1.

Odlična tekma na Etihadu je nogometnim navdušencem prinesla precej razburljivosti, City pa je na koncu herojsko prišel do točke, čeprav je pred tekmo na stavnicah veljal za močnega favorita. Ekipa Pepa Guardiole je pred drugim polčasom ostala brez enega igralca, bili so tudi v rezultatskem zaostanku, na koncu pa bi lahko prišli tudi do zmage.

Tekmo je zaznamoval jubilejni 200. gol legende angleškega nogometa Waynea Rooneya, ki je v 35. minuti utišal navijače po akciji Dominica Calvert-Lewina in nekoliko slabše reakcije vratarja Edersona Moraesa.

Ob koncu prvega dela je Kyle Walker v razmaku treh minut dobil dva rumena kartona, drugega verjetno nekoliko prestrogo, tako da je imel Everton pred nadaljevanjem srečanja lepo prednost. Kljub temu se je ekipa Ronalda Koemana nekoliko preveč povlekla v obrambo in na koncu zaradi tega skoraj izgubila.

Guardiola je ob polčasu namesto Gabriela Jesusa v igro poslal Raheema Sterlinga, kar se mu je popolnoma izplačalo, saj je nekdanji igralec Liverpoola osem minut pred iztekom rednega dela, po odbiti žogi, lepo zadel volej za 1:1.

Srečanje sta obe moštvi zaključili z desetimi igralci, saj je bil dve minut pred koncem izključen tudi Morgan Schniederlin. Cityi ima po dveh krogih na 5. mestu štiri točke, Everton pa je 8. z enakim številom točk, kot njihovi današnji nasprotniki.