Kane znova nezaustavljiv; Brighton do zgodovinske zmage

Premier Liga 9. Sep 201717:40 > 17:53
Clive Rose/Getty Images

Nogometaši Tottenhama so brez večjih težav s 3:0 ugnali Everton. Glavni mož Spursov je bil znova napadalec Harry Kane, ki je presegel mejo 100 golov v majici londonskega kluba.

Za Harryja Kana sta to prva zadetka v tej sezoni, skupno pa jih je v dresu Tottenhama dosegel že 101.

Najboljši strelec angleške Premier lige v minuli sezoni je strelski post prekinil s sijajnim zadetkom v 28. minuti srečanja na Goodison Parku. Kane je takrat želel podati v kazenski prostor, žoga mu je šla čez nogo in končala za hrbtom vratarja Evertona.

Na 2:0 je v 42. minuti povišal Danec Christian Eriksen, Kane pa je v 46. minuti postavil končnih 3:0.

Za Spurse je to šele druga zmaga v tej sezoni, tudi do te pa so prišli v gosteh.

V zmagovalne tirnice se je po dveh zaporednih porazih vrnil tudi Arsenal, ki je na Emiratesu s 3:0 premagal Bournemouth. Topničarjem je reprezentančni premor kot kaže zelo pomagal, saj so prikazali fantastično predstavo. Znova so v obrambi igrali s tremi osrednjimi branilci, ki pa so tokrat svoje delo opravljali brez napak.

Najzaslužnejši za zmago Londončanov je bil Danny Welbeck, ki je ob dveh zadetkih – v šesti in 50. minuti – v 27. minuti tudi asistiral za zadetek Alexandra Lacazetta. Za najdražjo okrepitev v zgodovini Arsenala je to drugi zadetek v Premier ligi.

Chelsea tudi po reprezentančnem premoru ostaja v dobri formi. Po šokantnem porazu v prvem krogu, ko je bil od modrih boljši Barnsley, so varovanci Antonia Conteja tokrat v gosteh z 2:1 ugnali Leicester City.

Vodilni zadetek za goste je dosegel Alvaro Morata, ki je znova dokazal, da bo pomembna okrepitev za Londončane. Tudi tokrat mu je za gol podal Cesar Azpilicueta.

Na 2:0 je z udarcem od daleč povišal N’golo Kante, njegov gol pa gre tudi na dušo nespretnemu Kasperju Schmeichelu, ki bi moral bolje posredovati.

Lisice so zaostanek znižale v 62. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Jamie Vardy. Vardy je tudi priigral najstrožjo kazen. Pred vrati ga je podrl vratar Chelseaja Thibaut Courtois, ki se je do konca tekme izkazal z nekaj obrambami in bil najbolj zaslužen za tri točke gostov.

Poraz pred domačimi navijači je doživel tudi Southampton, od katerega je bil z 2:0 boljši Watford, ki tako še naprej ostaja brez poraza. Gola za ekipo Marka Silve sta dosegla Abdoulaye Doucouré v 38. minuti in Daryl Janmaat v 66.

Do prvega zadetka in zmage v Premier ligi je prišel Brighton, ki je na domačem terenu s 3:1 slavil proti WBA-ju.

Galebi so bili v vseh pogledih boljši od gostov, z dvema zadetkoma pa se je izkazal Pascal Gross (45. in 48. minuta). Tretji gol za gostitelje je v 63. minuti dosegel IzraelecTomer Hemed, častni gol za West Brom pa je v 78. minuti zmogel James Morrison.

Poglejte si vse rezultate in aktualno lestvico Premier lige.