Lastnik Patriotsov se (še) zanima za nakup PL kluba

Premier Liga 12. Okt 201715:20 > 15:22
Tom Pennington/Getty Images

Ameriški milijarder, lastnik New England Patriotsov, Robert Kraft, je ponovil nekaj, o čemer se že kar nekaj časa šušlja, in sicer to, da naj bi v kratkem postal lastnik enega izmed klubov v premier ligi.

Scott Eisen, Getty Images Sport

Robert Kraft želi kupiti enega izmed premierligašev in s tem svoj “imperij” razširiti izven meja ZDA. Kraft je lastnik Patriotsov in nogometnega kluba New England Revolution, za katero igra tudi slovenski reprezentant Antonio Delamea Mlinar.

Od leta 2005 se je dogovarjal z Liverpoolom, a je “rdeče” kupil FSG (Fenway Sports Group). “Želim biti najboljši in da na vseh področjih zmagujem. Toda v tekmovanjih brez “salary capa” vseeno mislim, da ne bi imel nobene prednosti. V ZDA sem pomagal zagnati MLS, liga se razvija in napreduje. Nisem čisto prepričan v projekt premier liga, a zanima vseeno me,” je med drugim za BBC povedal Kraft.

Kraftove izjave so na površje prišle v zelo zanimivem trenutku, saj so pri Liverpoolu ravno nekaj dni nazaj povedali, da je cena kluba točno milijarda funtov.