Palace "spil kri" Chelseaju, City zabil kar sedem golov

Premier Liga 14. Okt 201717:52 > 17:53
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Nogometaši Crystal Palacea so na Selhurst Parku v 8. krogu presenetili Chelsea, ga premagali z 2:1 in dokazali, da so aktualni angleški prvaki brez N'Golo Kanteja nekoliko drugačna ekipa. to niso le prve točke za minorni londonski klub v letošnji sezoni - zadeli so sploh prvi gol!

Reprezentančni premor je očitno četici Roya Hodgsna prijal, saj je Palace Chelsea napadel od samega začetka ter si v londonskem obračunu povsem zasluženo priboril vse tri točke. V 11. minuti je proti golu ustrelil Yohann Cabaye, žoga pa se je na poti proti golu dotaknila Cesarja Azpilicuete ter odšla v gol.

Chelsea je za izenačenje potreboval vsega osem minut, med strelce se je vpisal Timeoue Bakayoko, ki je izkoristil lepo podajo iz kota Cesca Fabregtasa. V samem zaključku prvega polčasa je vrnitev na zelenice po poškodbi na najlepši možni način – z zadetkom- kronal Wilfried Zaha

V drugem polčasu so imeli aktualni angleški prvaki kar nekaj priložnosti za vsaj točko, a je bil danes JulianSperoni odlično razpoložen in tako je Palace v osmem poskusu letos vendarle prišel do prvih točk, kar pa je še bolj pomembno, dosegli so tudi prvi par zadetkov.

Chelsea zdaj za vodilnim Cityem zaostaja že deset točk, saj so “sinjemodri” poraz konkurence (tudi današnji remi Uniteda) izkoristili in se zavihteli na vrh. Manchester City je na Etihadu Stoke deklasirali s 7:2.

Od 17. do 27. minute so gole dosegli Gabriel Jesus, Raheem Sterling in David Silva, vsi trije po zelo lepih akcijah, v 44. minuti pa je Mame Biram Diouf je zmanjšal na 3:1 in postavil izid prvega polčasa. Že v 47. minuti je po strelu istega igralca Kyle Walker dosegel avtogol in srečanje se je tedaj zdelo povsem odprto.

To, da sio se gostje približali, je očitno povsem razbesnelo varovance Pepa Guardiole, saj so potem pokazali najprepričljivejši polčas v dosedanjem poteku sezone. Še en gol je dal Jesus, med strelci pa bodo zabeleženi še Fernandinho, Leroy Sane in Bernardo Silva.

Izpostaviti velja zlasti zadetek Fernandinha, ki je s 25 metrov ustrelil kot iz topa in zadel pod prečko, zelo dobro oceno pa bo v časnikih jutri dobil Kevin de Bruyne, ki je vse omenjene fante pridno razigraval. Za gol je podal dvakrat, kar pomeni, da je od sezone 2012/13 zbral že 68 asistenc. Več jih ima v najmočnejših ligah od takrat dalje le še Lionel Messi.

Težko prigrano zmago je zabeležil Tottenham, ki je na Wembleyu z golom Cristiana Eriksna 1:0 ugnal Bournemouth. Swansea je doma z 2:0 ugnal Huddersfield, oba gola je dosegel Tammy Abraham, medtem ko sta se Burnley in West Ham razšla brez zmagovalca (1:1).

Tekmo je zaznamovala izključitev gostujočega napadalca Andya Carrola, ki je v 25. minuti dobil prvi, v 27. minuti pa še drugi rumeni karton.