"Topovi" proti Watfordu zarjaveli

Premier Liga 14. Okt 201720:34 > 20:35
Shaun Botterill, Getty Images

Nogometaši Watforda so v zadnjem sobotnem duelu 8. kroga angleške premier lige z 1:2 izgubili pri mestnem tekmecu Watfordu.

To je druga zaporedna zmaga “sršenov” proti Arsenalu, potem ko so rumeno-črni že januarja slavili na Emiratesu. Na drugi strani je Arsenal po dveh zaporednih zmagah v prvenstvu doživel poraz, Petr Čech pa je premagan prvič po štirih tekmah.

Pred četrtkovim obračunom evropske lige s Crveno zvezdo ima torej Arsene Wenger kar nekaj skrbi, zlasti zato, ker njegovi varovanci niso uspeli obdržati rezultatske prednosti. To je “topničarjem” v 39. minuti prinesel gol Pera Mertesackerja. Za Nemca je to prvi gol po skoraj štirih letih, sicer pa Watford v prvem polčasu niti enkrat ni ustrelil v okvir vrat!

V drugem polčasu so imeli gostje dve lepi priložnosti prek Alexa Iwobija in Mesuta Özila, vendar je Heurelho Gomes obakrat posredoval izvrstno. Le minuto po zapravljeni priložnosti nemškega vezista so se domači navijači razveselili strela z bele točke.

Glede na to, da se HectorBellerin pretirano ni pritoževal, lahko rečemo, da je bila dosojena enajstmetrovka upravičena. Žogo je za hrbet Čecha hladnokrvno poslal rezervist Troy Deeney.

Ko je večina že pričakovala delitev točk, so domači nato v 92. minuti izvedli akcijo, po kateri je Tom Cleverley žogo pospravil v mrežo in poskrbel za “eksplozijo” navdušenja na Vicarage Roadu.

S tremi točkami se je Watford povzpel na četrto mesto na lestvici, sedaj jih ima 15, medtem ko je Arsenal šesti (13 točk).