"Srake" dvakrat povedle, "svetniki" obakrat odgovorili

Premier Liga 15. Okt 201719:00 > 19:08
Julian Finney Getty Images Sport

Nogometaši Southamptona so na St. Mary's Stadiumu v 8. krogu premier lige gostili Newcastle Utd. in se razšli brez zmagovalca (2:2), junak domače zasedbe pa je dvakratni strelec Manolo Gabbiadini.

Gostje s severa Anglije so vodilni zadetek dosegli v 20. minuti, ko je na odbitek prvi pritekel Isaac Hayden in razveselil navijače v črno-belem. V 49. minuti je Southampton uspel izenačiti – Manolo Gabbiadini je zadel po odličnem sprejemu, preigravanju in natančnega strela po tleh.

Do drugega vodstva je Newcastle prišel po samo dveh minutah – Ayoze Perez je streljal z boka, Foster mu je strel ubranil, a je Perez pritekel do odbite žoge in žogo pospravil v mrežo za 1:2.

Končnih 2:2 je postavil Gabbiadini, ki je tokrat zadel z bele točke. Newcastle je na lestvici sedaj deveti (11 točk), Southamprton pa “srakam” diha za ovratnik z 9 točkami.