City zanesljiv, Huddersfield presenetil United

Premier Liga 21. Okt 201717:56 > 17:59
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so na gostovanju v Huddersfieldu doživeli poraz z 1:2. Spodrsljaj rdečih vragov so izkoristili njihovi mestni tekmeci, ki so doma s 3:0 ugnali Burnley.

Sinjemodri so prišli do 11. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih in tako izenačili klubski rekord. Četa Pepa Guardiole je bila tudi tokrat zelo razigrana v napadu, v katerega se je po odsotnosti zaradi poškodbe v prometni nesreči vrnil Sergio Aguero. Argentinec je v 30. minuti izkoristil sumljivo dosojeno enajstmetrovko in prišel do svoje 177. gola v dresu Cityja ter se na vrhu klubske lestvice strelcev izenačil z legendo Ericom Brookom.

Gostje so se sicer dobro branili in prikazali hrabro predstavo, v končnici pa vendarle popustili in prejeli še dva zadetka. V 73. minuti je po kotu zadel Nicolas Otamendi, le dve minuti kasneje pa je končnih 3:0 postavil Leroy Sane.

City ima na vrhu lestvice Premier lige 25 točk in mestnemu tekmecu Unitedu na drugem mestu beži za pet točk. Rdeči vragi so danes nekoliko presenetljivo izgubili v Huddersfieldu, ki je bil boljši z 2:1.

Četa Joseja Mourinha je tako doživela pri poraz v letošnji sezoni angleške Premier lige. Že takoj se je pokazalo, da to ni dan Manchester Uniteda. V 23. minuti je igrišče zaradi poškodbe zapustil Phil Jones, ki ga je zamenjal Victor Lindelöf.

Šved tudi danes ni prepričal in je v obrambi deloval precej nezanesljivo. Ob Juanu Mati je bil tudi glavni krivec za prvi zadetek gostiteljev, ki ga je v 28. minuti dosegel Avstralec Aaron Mooy.

Le šest minut kasneje je Huddersfield še drugič ugnal Davida de Geo. Znova je napako napravil Lindelöf, ki je z glavo zgrešil žogo, njegovo napako pa je izkoristil Laurent Depoitre, ki je brez težav ugnal nemočnega španca v vratih Uniteda.

Jose Mourinho je na začetku drugega polčasa opravil še preostali menjavi in v igro poslal Marcusa Rashforda ter Henrikha MkhitaryanaRdeči vragi so sicer povsem prevzeli pobudo, a do konca prišli le do častnega zadetka, ki ga je v 78. minuti dosegel prav Rashford.

Do pomembne zmage je prišel Newcastle, ki je z 1:0 ugnal Crystal Palace, Leicester pa je v gosteh z 2:1 premagal Swansea. Z enakim rezultatom je v gosteh slavil tudi Bournemouth, ki je bil boljši od Stoka.