Arsenal napolnil Everton na Goodison Parku

Premier Liga 22. Okt 201716:22 > 16:27
Gareth Copley/Getty Images

V derbiju devetega kroga angleškega prvenstva je Arsenal s 5:2 v gosteh premagal Everton.

Začelo se je s popolno prevlado topničarjev, ki pa so v 12. minuti prejeli prvi gol. Wayne Rooney je izkoristil napako Xhake in s sijajnim udarcem z roba kazenskega prostora premagal Petra Cecha. Arsenal je nadaljeval s svojim slogom igre in še pred koncem prvega polčasa prek Monreala izid izenačil.

V 53. minuti je za preobrat po podaji Alexisa poskrbel Özil, nadaljevalo se je z zadetkoma Lacazetta in Ramseya, tako da je bila tekma hitro odločena.

Do konca obračuna smo videli še rdeči karton Gueya in dva gola. Najprej so domači znižali prek Niasseja, v zadnjih sekundah pa se je med strelce vpisal še Alexis.