Morata zavil United v črno

Premier Liga 5. Nov 201718:03 > 19:31
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja so v derbiju 11. kroga premier lige proti Manchester Unitedu slavili z 1:0, edini zadetek na tekmi je dosegel Alvaro Morata.

Ekipa Antonia Conteja je z uspehom proti Manchester Unitedu zabeležila svojo sedmo zmago v sezoni in je zdaj na četrtem mestu razpredelnice premier lige z 22 točkami, modri imajo eno manj od Uniteda in Tottenhama.

Rezultat pa gre na roke tudi nogometašem Manchester Cityja, ki so z zmago proti Arsenalu zdaj zacementirani na vrhu lestvice in imajo kar osem točk naskoka pred svojimi mestnimi rivali na lestvici.

Kot smo pričakovali, obračun na Stamford Bridgu ni prinesele velikega števila zadetkov, pa čeprav smo v prvem polčasu videli kar nekaj priložnosti na obeh straneh.

Trenutek odločitve je prinesla 55. minuta, ko je Alvaro Morata z odličnim udarcem z glavo dosegel edini zadetek na tekmi.

V zadnjih desetih minutah tekme je United pritskal na rivala, da se izogne porazu in imel kar nekaj nevarnih priložnosti. Lepi priložnosti sta zapravala Marcus Rashford in Maruane Felaini.