Preobrat Uniteda proti Newcastlu ob povratku Ibre

Premier Liga 18. Nov 201720:23 > 20:24
Alex Livesey/Getty Images

Zlatan Ibrahimović se je po poškodbi vrnil na zelenice. Manchester United je ob njegovem povratku v 12. krogu Premier lige po preobratu s 4:1 brez večjih težav odpravil Newcastle.

Dan Mullan, Getty Images Sport

Ekipa Joseja Mourinha je slabo začela, vendar v nadaljevanju brez večjih težav prišla do novih treh točk. Navijače rdečih vragov je ob zmagi razveselil tudi povratek Zlatana Ibrahimovića in Paula Pogbaja. Francoz je zaigral po dveh mesecih odsotnosti, Ibra pa se je vrnil po sedmih mesecih in težki poškodbi kolena.

Večer na Old Traffordu se je za United začel slabo. Ekipa Rafe Beniteza je povedla v 14. minuti, ko je zadel Dwight Gayle. Domači so izenačili prek Anthonyja Martiala v 38. minuti, še pred koncem prvega polčasa pa je za popoln preobrat poskrbel Chris Smalling.

Srečanje je dokončno odločil Paul Pogba po sijajni akciji Romeluja Lukakuja in idealni podaji Marcusa Rashforda. Belgijec je 20. minut pred koncem po akciji s Juanom Mato tudi postavil končni izid. United s 26 točkami zaseda drugo mesto, Newcastle je na 11. mestu s 14 točkami.