Jose Mourinho (tudi) letos v vlogi "Grincha"

Premier Liga 21. Nov 201717:32 > 17:36
Getty Images/Laurence Griffiths

Petdeset uslužbencev Manchester Uniteda za božič niti letos ne bo v družbi najbližjih, za kar se lahko "zahvalijo" trenerju kluba Joseju Mourinhu. Portugalec si je tako od britanskih tabloidov pridobil nadimek "Grinch" - po znani zgodbici, v kateri to zeleno dlakavo bitje uničuje najlepši praznik.

Namesto na trening center v Carrington, se bodo igralci Uniteda za božič letos pripeljali kar na Old Trafford in tam opravili trening pred tradicionalnim krogom 26. decembra (boxing day). Lani je Mourinho trening na božič prestavil en dan prej.

Novica je verjetno najbolj razžalostila 50 zaposlenih v klubu, ki se tako niti letos – Mourinho je to storil že lani – ne bodo mogli družiti s svojimi družinami in sodelovati v božični pojedini. Tu gre predvsem za varnostno službo in vzdrževalce travnate zelenice, ki bi imeli prost dan, če bi trening potekal v Carringtonu.

“Rdeči vragi” se bodo 26. decembra pomerili proti Burnleyu.