V bitko za Sancheza se podajata City in PSG

Getty Image/ Matthias Hangst

Manchester City in francoski PSG sta kluba, ki se bosta po poročanju angleških medijev borila za podpis pogodbe z Alexisom Sanchezom.

Pep Guardiola, trener Manchester Cityja, si zvezdnika Arsenala Alexisa Sancheza želi že dalj časa. V zadnjih mesecih je delovalo, da se bo trenerju sinjemodrih posrečil načrt, ki bi mu omogočal, da bi Čilenca v Manchester pripeljal brez odškodnine, zdaj pa se po poročanju angleških medijev stvari zapletajo, saj se v bitko vključuje nesramno bogati PSG.

Katalonski strokovnjak in Sanhcez se sicer dobro poznata, saj sta sodelovala že pri Barceloni, Guardiola pa čilskega reprezentanta zelo ceni. Sanchezu se sicer pogodba z Arsenalom izteče ob koncu sezone, v podaljšanje le-te pa skorajda ne gre verjeti.

Angleški mediji trdijo, da je Sanchez bolj naklonjen odhodu v francoski klub, za kaj takega pa naj bi imel več razlogov.

PSG Čilencu ponuja boljše finančne pogoje, ob tem pa so ga pripravljeni kupiti že januarja in tako Arsenalu odšteti tudi odškodnino, s čimer bi se Sanchez vsaj malo oddolžil trenutnim delodajalcem. City bi na drugi strani počakal na iztek pogodbe, saj člani uprave niso pripravljeni zapravljati denarja za omenjeni prestop.

Francoski klub pa ima še eno prednost. To je seveda življenje v Parizu, ki je nogometašem in estradnikom veliko bolj všeč kot Manchester.

Za zdaj je torej jasna le ena stvar. Sanchez skoraj zagotovo ne bo ostal v Arsenalu.