Leicester po preobratu do zmage nad Newcastlom

Getty Images Sport, Michael Regan

Na izjemno zanimivi zadnji sobotni tekmi angleške Premier League je Leicester City v gosteh s 3:2 premagal Newcastle in se po preobratu veselil svoje šeste zmage v sezoni.

Srečanje so domači odprli odlično z zadetkom Joseluja v četrti minuti, ko je le ta izkoristil odlično podajo Dwighta Gayla.

V 20. minuti so nekdanji prvaki prvič prišli do izenačenja, ko je odličen zadetek iz kakšnih 30. metrov uspel doseči Riyad Mahrez.

Preobrat jim je uspel v 60. minuti, ko je Demarai Gray s pomočjo nasprotnikovega branilca žogo poslal pod prečko.

A srake se ni dale, tudi črno-beli so se v 73. minuti vrnili nazaj v igro. Gayle se je po podaji vpisal še med strelce.

Končni rezultat pa je postavil nesrečni Ayoze Perez, ki je želel razčistiti situacijo pred svojim kazenskim prostorom, a je žogo nerodno zadel in je le ta končala v lastni mreži za zmago Leicester Citya s 3:2.

Lisice so se z zmago dvignile na osmo mesto, Newcastle pa ostaja na 16. mestu.