Giroud rešil točko proti "svetnikom"

Premier Liga 10. Dec 201714:50 > 14:59
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Arsenala in Southamptona so v 16. krogu premier lige odigrali neodločeno (1:1).

“Svetniki” so povedli v 3. minuti, ko je zadel Charlie Austin, podal je srbski reprezentant Dušan Tadić. Za Austina je to četrti gol v zadnjih treh srečanjih.

Domači bi lahko kmalu povečali prednost, spet je imel priložnost Austin, a je Petr Čech ubranil. Southampton je igral zelo disciplinirano in borbeno, se solidno branil, Arsenal pa si je težko ustvarjal priložnosti.

Edino pravo v prvem polčasu je imel Aaron Ramsey, ko je fantastično posredoval vratar Fraser Foster.

V nadaljevanju je imel Arsenal vendarle pobudo, imel žogo skoraj 80 odstotkov časa v svoji posesti, a si varovanci Arsenea Wengerja priložnosti nikakor niso mogli priigrati, celo nasprotno – za “svetnike” je Oriol Romeu zadel prečko.

Dve minuti pred koncem se je gostom vendarle posrečilo sestaviti akcijo za izenačujoči zadetek in se izogniti porazu. Rezervist Olivier Giroud je zadel z glavo, potem ko je predložek v kazenski prostor poslal Alexis Sanchez.

Francoski napadalec je dosegel 17. zadetek v vlogi rezervista, s čimer je izenačil osebni rekord Oleja Gunnarja Solskjaera, ki je bil v najboljših letih izjemen “joker” za Manchester Uniteda. Arsenal ima na petem mestu 29 točk. Southampton je deseti z 18-timi.