Everton z enajstmetrovko do točke v mestnem derbiju

Premier Liga 10. Dec 201715:12 > 17:08
Photo by Charlie Crowhurst/Getty Images

Nogometaši Liverpoola in evertona so v 16. krogu angleške premier lige odigrali tekmo brez zmagovalca 1:1 (1:0).

Liverpool je v tekmo vstopil izjemno motivirano in na začetku tekme močno pritisnil proti vratom mestnega rivala. Ekipa Jürgena Kloppa je odpor “karamel” zlomila šele v 43. minuti, ko je zadel Mohammed Salah. Egipčan je sprejel natančno podajo in žogo poslal v zgornji levi kot nemočnega JordanaPickforda.

Marsikateri navijač “redsov” se je ob začetni postavi domačih namrdnil, kajti Klopp je namesto Philippa Coutinha in Firmina v igro od prve minute poslal Dominica Solankeja in Alexa Oxlade-Chamberlainea.

Sneg na Anfieldu je ustvaril božično vzdušje, bradati mož pa je tokrat predčasno obdaroval navijače Evertona. Po napaki Dejana Lovrena, ki je storil prekršek nad Dominicom Calvert-Lewinom, je sodnik v 76. minuti pokazal na belo piko, enajstmetrovko pa je suvereno izvedel Wayne Rooney ter postavil končni izid 1:1.

Klopp je takoj odreagiral in v igro namesto Oxlade-Chamberlaina poslal Coutinha, a rdeči do konca niso prišli do konkretnejše priložnosti.

“Pool” je po 16 tekmah sedaj na četrtem mestu lestvice (30 točk), dve manj od tretjeuvrščenega Chelseaja. Everton je enajsti (19 točk).