City dobil derbi! Je prvenstvo odločeno pred božičem?

Premier Liga 10. Dec 201717:14 > 19:17
Stu Forster, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Citya so v mestnem derbiju na Old Traffordu z 2:1 premagali United in prednost po 16. krogu premiershipa povečali na ogromnih 11 točk zaostanka.

City ima sedaj 46 točk in suvereno drži vodilni položaj na lestvici premiershipa, medtem ko je United drugi s 35 točkami. Ekipa Pepa Guardiole je na Old traffordu prišla do 14 zaporedne zmage v državnem prvenstvu in s tem izenačila rekord Arsenala iz sezone 2002.

“Topničarjem” je ta niz uspelo narediti v dveh sezonah, “sinjemodrim” pa v eni sami! Nazadnje so varovanci Guardiole letos oddali točke v 2. krogu premiershipa, ko so remizirali z Evertonom (1:1).

Mirno lahko zapišemo, da je osmoljenec tekme Romelu Lukaku, ki je pri obeh golih gostov sodeloval z zelo nespretno reakcijo v svojem kazenskem prostoru. Pri prvem golu Davida Silve v 43. minuti je izgubil zračni dvoboj z nižjim NicolasomOtamendijem, pri drugem pa je v 54. minuti žogo izbijal, a jo slabo zadel ter jo tako “na pladnju” za volej ponudil (spet) slednjemu.

Tudi gol “rdečih vragov” je plod napake obrambe Citya. Otamendi in Fabian Delph sta slabo reagirala pri napadu domačih v 48. minuti prvega polčasa, kar je izkoristil Marcus Rashford in z rutiniranim udarcem izenačil na 1:1.

United je imel proti koncu tekme izjemno priložnost za izenačenje, a se je z dvojno obrambo pri strelu z bližine izkazal vratar Ederson Moraes. Najprej ga je Lukaku zadel v obraz, pri drugem pa je Juan Mata  brazilskega čuvaja mreže nastreljal v trup.

V naslednjem krogu City že v sredo gostuje pri Swanseaju, United pa doma pričakuje Bournmouth.