FA že sprožila preiskavo o prerivanju v tunelu

Premier Liga 11. Dec 201718:12 > 18:25
Getty Images

Angleška nogometna zveza (FA) je hitro po razkritju incidenta, ki se je zgodil v tunelu po nedeljskem derbiju med Manchester Unitedom in Manchester Cityjem, sprožila uradno preiskavo.

Zveza je na oba kluba poslala prošnjo za razjasnitev dogodkov, ki so si sledili v tunelu proti slačilnicam po nedeljski tekmi na Old Traffordu.

Joseja Mourinha je po porazu na poti proti novinarjem zmotilo glasno proslavljanje nogometašev mestnega tekmeca, ki ga je spremljala tudi glasba. Portugalec se je zapletel tudi v besedni obračun z vratarjem sinjemodrihEdersonom, proti trenerju rdečih vragov pa je iz slačilnice gostov na koncu poletel celo tetrapak z mlekom.

Ob prerivanju jo je skupil še pomočnik trenerja pri Cityju Mikel Arteta, ki jo je odnesel z manjšo prasko na glavi. Po poročanju Sky Sportsa do fizičnega kontakta med vpletenimi ni prišlo.

Proslavo svoje ekipe je izpustil strateg Pep Guardiola, ki je kot kaže ocenil, da so njegovi varovanci šli predaleč.

Kot poročajo angleški mediji je člane Manchester Uniteda zmotilo predvsem nespoštljivo obnašanje nasprotnika ob proslavljanju zmage, dogodki pa niso vključeni v poročilo glavnega sodnika Michaela Oliverja. Zaradi tega je zveza sprožila preiskavo, kluboma pa postavila tudi rok za odgovor – to je 13. december.

Pri Manchester Cityju so sicer objavili slike slavja velike zmage, ki jim je zagotovila že 11 točk prednosti na lestvici angleške Premier lige.