PL: Minimalni zmagi prvakov in "topničarjev"

Premier Liga 16. Dec 201717:50 > 17:54
Clive Rose, Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja so v 18. krogu premiershipa doma z minimalnih 1:0 premagali Southamton. Enako uspešen je bil tudi Arsenal, ki je na Emiratesu slavil proti Newcastlu.

Aktualni državni prvaki so do druge zaporedne zmage prišli v sodniškem podaljšku prvega polčasa (48. minuta), ko je mrežo gostov zatresel Marcos Alonso. Zadel je iz prostega strela. Gol gre na vest vratarja “svetnikov” Fraserja Fosterja, ki je izjemno slabo postavljal živi zid, tako da je Alonso ustrelil kar ob njega.

V drugem polčasu je domača ekipa nadzirala potek dogajanja, tako da Southampton ni ogrožal Thibauta Courtoisa. Chelsea se je utrdil na tretjem mestu (38 točk), Southampton je 12. z osemnajst točkami.

Enako zmago (1:0) je dosegel Arsenal proti Newcastlu, tri točke “topničarjem” je prinesel Mesut Özil, ki mu je v 23. minuti uspel fantastičen volej.

Arsenal je z zmago prekinil serijo treh tekem brez zmage in se zdaj s 33 točkami nahaja na četrtem mestu. Newcastle je izgubil četrtič zapored, trenutno so “srake” 17. s petnajstimi točkami.