Spektakularna gola in delitev točk na Wembleyu

Premier Liga 4. Jan 201822:50 > 22:53
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama in West Hama so se na zadnjem obračunu 22. kroga premier lige razšli brez zmagovalca (1:1).

“Spursi” nadaljujejo dobro serijo rezultatov na svojem terenu, saj so v 29 zaporednih tekmah doživeli le en poraz, so se pa danes njihovi navijači kar tresli za vsaj eno osvojeno točko, potem ko so domači prvih 70 minut povsem dominirali.

Ekipa Mauricia Pocchetina je narekovala ritem igri in na vse načine želela priti do vodstva, ko pa so gostje v 70. minuti prvič ustrelili na gol, je završalo med navijači West Hama. Fantastičen strel se je posrečil Pedru Obiangu, ki je s kakšnih 25 metrov matiral nemočnega Huga Llorisa.

V 77. minuti je imel CheikhouKouyate priložnost, da odloči zmagovalca in podvoji prednost, pa mu je žoga spolzela z glave in končala v gol-avtu. Navijači Tottenhama so si oddahnili v 84. minuti, ko je z izjemnim udarcem izenačil Korejec Heung-MinSon in postavil konnči izid.

Na koncu bi sicer rezervist Andre Ayew lahko zadel, saj se je znašl sam pred Llorisom, Francoz pa je njegov udarec preusmeril v kot.