Sanjska premiera Van Dijka, slavil tudi United

Premier Liga 5. Jan 201823:19 > 23:31

Liverpool in Manchester United sta si zagotovila uvrstitev v 4. krog FA pokala. Liverpoolovo zmago na Merseyside derbiju je zaznamoval sanjski prvi nastop Virgila van Dijka v rdečem dresu, na Old Traffordu pa je odločil gol Jesseja Lingaarda.

Liverpool je Merseyside derbi dobil z 2:1. “Redsi” so povedli v 35. minuti iz enajstmetrovke, zadel je James Milner, se bodo pa gostje na odločitev najbrž pritožili, saj je bil prekršek nad Adamom Lallano storjen na robu kazenskega prostora.

Everton je do izenačenja prišel v 67. minuti, ko je zadel Gylfi Sigurdsson, tekmo pa je odločil novinec v dresu Liverpoola, Virgil van Dijk, ki je z glavo zadel po podaji iz kota.

Manchester United je bil boljši od drugoligaša Derby Countya in do četrtega kroga tekmovanja prišel z zmago 2:0. “Ovni” so se “vragom” upirali do 84. minute, Marcus Rashford je dvakrat zadel vratnico, prvi gol za domače pa je dosegel drugi mladec v vrstah Joseja Mourinha, Jesse Lingard.

Upe gostov je v sodnikovem podaljšku z drugim golom pokopal Romelu Lukaku.