Preobrat Bournemoutha proti razglašenemu Arsenalu

Premier Liga 14. Jan 201816:12 > 16:25

Arsenal je še na peti zaporedni tekmi ostal brez zmage, tokrat so si nov spodrsljaj privoščili pri Bournemouthu, ki je slavil po preobratu z 2:1.

Na prvi nedeljski tekmi 23. kroga v angleški Premier League je Bournemouth doma malce presenetljivo z 2:1 ugnal Arsenal, ki že na peti zaporedni tekmi ni prišel do zmage. Topničarji so z današnjim porazom ostali na šestem mestu, za petim Tottenhamom pa zaostajajo že za pet točk. Bournemouth je sedaj na 13. mestu.

Topničarji imajo v zadnjih dneh in tednih vse več težav, saj nikakor ne najdejo poti iz krize, kar nekaj igralcev pa si želi zapustiti vrste topničarjev, ki kot se zdi počasi razpadajo.

V prvem polčasu je imel Arsenal malce več od igre, vendar si večjih pravih priložnosti Londončani niso priigrali z izjemo prečke, ki jo je s kakšnih 11-ih metrov stresel Ainsley Maitland-Niles.

V drugem polčasu pa so začeli padati tudi zadetki, Arsenal je v vodstvo popeljal Hector Bellerin, ki je v 52. minuti izkoristil podajo Alexa Iwobija. Vendar gostje so se prehitro zadovoljili s tem rezultatom, sledilo je namreč izenačenje v 70. minuti, ko je zadel Callum Wilson. Samo štiri minute pozneje je za popoln preobrat poskrbel Jordon Ibe, ki je izkoristil podajo strelca prvega zadetka. Do konca so domači uspeli zadržati prednost in na koncu osvojiti vse tri točke.