Vir: Getty Images
Nogomet 14.01.2018 | 18:52 > 19:01

Liverpool po drami Cityju zadal prvi poraz v sezoni

Nogometaši Liverpoola so na fantastičnem derbiju 23. kroga Premier lige s 4:3 ugnali Manchester City in končali sijajno serijo sinjemodrih, ki so v angleškem državnem prvenstvu nanizali kar 22 tekem brez poraza.

liverpool, nogomet

Liverpool je tekmo začel odlično in prišel do vodstva že v deveti minuti. Fabian Delph je ob Robertu Firminu na svoji polovici zapravil žogo, ki se je odbila do Alexa Oxlada-Chamberlaina. Ta jo je popeljal proti kazenskemu prostoru in z desne strani s krasnim diagonalnim strelom matiral Edersona.

Gostje so do odmora uspeli izenačiti. Akcijo je začel Kyle Walker, ki je z dolgo diagonalno podajo na levi strani našel Leroyja Saneja, ki je nato iz igre vrgel Josepha Gomeza in Joela Matipa ter na koncu ob bližnji vratnici ugnal še Lorisa Kariusa, ki bi moral posredovati bolje.

V sijajnem drugem polčasu je Liverpool znova povedel v 59. minuti, ko je Oxlade-Chamberlain v kazenskem prostoru našel Firmina, ta pa je z lobom ugnal slabo postavljenega Edersona. Le dve minuti zatem je zadel Sadio Mane, v 68. minuti pa je navdušil še Mohamed Salah.

Ob rezultatu 4:1 se je zdelo, da je tekma že odločena, a City se ni predal. V 84. minuti je zaostanek znižal Bernardo Silva, za pravo dramo pa je v 91. minuti poskrbel Ilkay Gundogan. Gostje iz Manchestra so v dolgem sodnikovem podaljšku pritiskali za izenačenje, zadnjo priložnost pa je zapravil Sergio Aguero, ki je v 95. minuti z glavo zgrešil vrata Liverpoola.