Manchester United brez težav odpravil Stoke

Premier Liga 15. Jan 201822:17 > 22:28

Nogometaši Manchester Uniteda so na zadnji tekmi 23. kroga angleške Premier lige brez večjih težav ugnali Stoke City (3:0).

Varovanci Joseja Mourinha so si že v prvem polčasu priigrali prednost dveh zadetkov, ki sta je na sijajen način dosegla Antonio Valencia v 9. in Anthony Martial v 38. minuti.

Novi torener Stoke Cityja Paul Lambert je današnjo tekmo spremljal s tribun in predvsem v drugem polčasu videl precej neprepričljivo predstavo svojih varovancev.

Gostje so si sicer v prvem polčasu po zadetku Valencie priigrali tri priložnosti za izenačenje, a so bili Xherdan Shaqiri, Stephen Ireland in Maxim Choupo-Moting ob zaključkih premalo natančni. Stoke bi se lahko tik pred koncem prvega polčasa približal, a se je rdeče vrage s sijajno obrambo po strelu Shaqirija rešil David de Gea.

Manchester United je v drugem delu umiril ritem igre in žogo brez večjih težav držal v svoji posesti. Domača ekipa je bila v nadaljevanju dominantna, tekmo pa je v 72. minuti dokončno odločil Romelu Lukaku.

V zasedbi Manchestra je manjkal Henrikh Mkhitaryan, ki naj bi bil že zelo blizu selitvi v Arsenal, ki bo izgubil Alexisa Sancheza. Mestni tekmec Uniteda City je sicer odstopil od boja za Čilenca, zato je potrditev prestopa Sancheza k rdečim vragom le še vprašanje časa.