FA pokal: Zgodovinska uporaba sistema VAR v Leicestru

Premier Liga 16. Jan 201822:37 > 22:42
Shaun Botterill Getty Images Sport

Nogometaši Leicester Citya so v ponovljeni tekmi 3. kroga FA pokala doma z 2:0 premagali Fleetwood in se uvrstili v šestnajstino finala tekmovanja.

Tekmo na King Power Stadiumu je zaznamovala zgodovinska-premierna uporaba sistema videosodnika (VAR) v angleškem nogometu. VAR so sodniki uporabili pri drugem zadetku Kelechija Iheanacha v 77. minuti.

Riyad Mahrez je z žogo hitro pobegnil na drugo polovico igrišča in jo poslal k Nigerijcu, ki je premagal vratarja nižjeligaša, stranski sodnik pa je pokazala prepovedan položaj. Po posvetovanju z glavnim sodnikom Mikeom Jonesom, je sledil pregled posnetka, s katerim so sodniki vseeno dosodili gol.

Pred tem je Iheanacho “lisice” v vodstvo povedel v 43. minuti, potem ko mu je podal Islam Slimani in je obrambni igralec Fleetwooda (sicer člana League 1) naredil napako. V naslednjem krogu se bo Leicester pomeril proti ekipi Peterborougha.

Na ostalih tekmah je Sheffield Wednesday kot domačin z 2:0 premagala Carlisle Utd. Za drugoligaša sta zadela Marco Matias v 28. in Atdhe Nuhiu v 66. minuti. Reading je doma s 3:0 odpravil Stevenage, Cardiff je v gosteh s 4:1 odpravil Mansfield in ga za “nagrado” v osmini finala obračun z Manchester Cityem, medtem ko je West Ham doma šele po podaljških strl odpor Shrewsbury Towna. Za “hammerse” je v 112. minuti odločilni gol prispeval Reece Burke.