Džeko naslednja tarča Chelseaja?

Premier Liga 18. Jan 201823:43 > 23:44
Dan Mullan/Getty Images

Italijanski Mediaset trdi, da se je menedžer Chelseaja Antonio Conte v iskanju fizično dominantnega napadalca zagledal v člana Rome, Edina Džeka.

Po pisanju omenjenega italijanskega medija naj bi Edin Džeko v London prišel skupaj v paru z brazilskim levim bočnim branilcem Emersonom Palmierijem v zameno za 50 milijonov evrov.

Nemoč modrih proti postavljenim obrambam, ki je posledica odhoda Diega Coste v Atletico, je Antonio Conte poskušal rešiti z Andyjem Carrollom, vendar se je član West Hama poškodoval, nato pa so z odhodom na Stamford Bridge povezovali praktično vse fizično močnejše napadalce v Premier ligi (Crouch, Llorente, Benteke).

Potem ko je večina možnosti padla v vodo, je na vrsto prišel Edin Džeko, ki odlično pozna Premier ligo, saj je v petih letih pri Manchester Cityju v elitnem razredu angleškega nogometa dosegel 50 zadetkov. Reprezentan BiH je v dresu Rome odigral fantastično minulo sezono, ki jo je končal z 29 zadetki in naslovom najboljšega strelca Serie A, v letošnji sezoni pa je v 19. krogih dosegel devet zadetkov. V reprezentančni majici je Džeko zabil 52 golov na 89 tekmah.

Džeko je bil kralj strelcev tudi v Bundesligi, ko je navduševal navijače Wolfsburga.