Alexis postal rekorder, Trump klesti zaslužek Uniteda

Premier Liga 8. Feb 201819:12 > 19:30
Alex Morton/Getty Images

Prihod Alexisa Sancheza v Manchester United je pričakovano poskrbel za rekordno prodajo dresov. Trenutne prihodke rdečih vragov so sicer močno oklestili povišani davki na področju Združenih držav Amerike.

Kljub rekordni prodaji dresov Alexisa Sancheza je Manchester United januarja 2018 zaslužil kar 21 milijonov funtov manj kot istega meseca lani.

Razlog za to ni poslovanje najtrofejnejšega kluba angleške Premier lige, ampak povišani davki v ZDA. To je seveda vplivalo na finančne rezultate svetovnega velikana, ki je moral čez lužo plačati kar 48.8 milijonov funtov davka.

Navkljub temu pri Unitedu v prvem trimesečju pričakujejo kar 163.9 milijonov funtov pruhodkov. V kolikor se napovedi uresničijo bodo rdeči vragi v primerjavi z lanskim obdobjem zaslužili štiri odstotke več. Če se napovedi ne spremenijo, bo United do konca leta zaslužil nekje okoli 585 milijonov funtov.

Naš soliden poslovni model nam dovoljuje velike investicije v klub. Ob prihodu Alexisa Sancheza smo lahko podaljšali še pogodbo z Josejem Mourinhom. V nadaljevanje sezone zato zremo z optimizmom,” je povedal izvršni podpredsednik kluba Ed Woodward.