Wenger: Rezultat ni pravičen

Premier Liga 10. Feb 201817:17 > 17:19
Alan Crowhurst/Getty Images

Strateg Arsenala Arsene Wenger je bil po porazu na mestnem derbiju proti Tottenhamu zelo razočaran.

Tottenham je na kultnem Wembleyju z 1:0 ugnal topničarje, edini zadetek na tekmi pa je v 49. minuti dosegel sijajni Harry Kane.

Arsene Wenger je po tekmi poudaril, da je Arsenal v drugem polčasu igral dobro in imel svoje priložnosti.

Nadzirali smo igro, žal mi je za nekatere protinapade v prvem polčasu. V odločilnih trenutkih nismo bili dovolj mirni. To je na tem nivoju nedopustno. V drugem polčasu smo bili slabši, prejeli smo en zadetek, lahko pa bi še kakšnega. Na koncu bi lahko prišli celo do izenačenja, a nam to ni uspelo. Težko je sprejeti takšno tekmo. Rezultat ni pravičen, obe ekipi sta imeli priložnosti, s tem da smo mi svoje zapravili,” je po tekmi razlagal Wenger.

Topničarji so zdaj v težkem položaju, saj so šele na šestem mestu in imajo le 45 točk. Za Chelseajem, ki je na lestvici pred njimi in ima tekmo več, zaostajajo kar pet točk.

Dokler obstajajo teoretične možnosti za najvišja mesta se moramo boriti, čeprav trenutno ne izgleda dobro. Seveda zaradi tega nisem srečen. Smo v težkem položaju, za kritike igralcev trenutno ni pravi čas,” je še dodal Francoz.

Arsenal v naslednjem krogu čaka novo težko srečanje. Londončani odhajajo na Emirates, kjer se bodo pomerili z vodilnim Manchester Cityjem. Še pred tem jih v četrtek ob 19.00 v evropski ligi čaka obračun proti Östersundu.